PRIEINAMOS PASLAUGOS: GALIMYBĖ POKYČIUI

2023 10 18


Per pasaulinę pandemiją itin sumažėjus keliaujančiųjų srautams ir pasikeitus situacijai turimo sektoriuje, imta vertinti galimus turizmo skatinimo būdus. Vertinant prieinamumą kaip vieną iš patrauklumą didinančių aspektų, pastebėta, kad prieinamumas itin naudingas ir vietiniams gyventojams: paslaugos ne tik tampa labiau prieinamos, bet ir įtakoja socialinės atskirties mažinimą, didiną įtrauktį ir kt.

2023 m. spalio 18 d. Panevėžyje vykusioje konferencijoje „Prieinamos paslaugos: galimybė pokyčiui“ dalyvavo gausus būrys skirtingų sričių profesionalų, kurie dalinosi praktine patirtimi ir įžvalgomis apie turizmo prieinamumo svarbą ir kuriamą vertę visuomenei.

Konferenciją sveikinimo žodžiu pradėjo Panevėžio mokymo centro direktorius D. Bakšys, linkėdamas naudingų įžvalgų ir įkvėpimo pokyčiams. Vaida Sinkevičienė pristatė DIVETOUR projektą, o viešbučio „Romantic“ pardavimų ir rezervacijų vadovė Monika Čypaitė papasakojo apie viešbučio partnerystę įgyvendinant projektą. Šioje įstaigoje buvo filmuoti video, pristatantys, kaip reikia atlikti prieinamumo auditą, taip pat parengti 360 virtualūs turai. Monika pasakojo ir apie kitus pagerinimus bei naujoves, kurie atlikti, siekiant viešbučio svečiams suteikti daugiau patogumo ir padidinti prieinamumą. Monika Miniotaitė, Panevėžio plėtros agentūros direktorė, pristatė Panevėžio kaip patrauklaus ir prieinamo miesto koncepciją, paminėjo įdomiausias kuriamas iniciatyvas skirtingiems keliautojų poreikiams. Giedrė Norkūnė pristatė mokomuosius projekto DIVETOUR išteklius, naudingus gilinant žinias apie prieinamumą jau dirbantiems turizmo srityje ir dar tik planuojantiems savo karjerą šiame sektoriuje.

Dovilė Seliukė, nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Lithuania travel“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė, pristatė dirbtinio intelekto panaudojimo galimybes, skatinant turizmą ir randant naujus reklamos būdus. Karolis Valantinas, vadovaujantis VšĮ „Panevėžio miesto poliklinika“, pasidalino iššūkiais ir patirtimis, gerinant paslaugų prieinamumą pacientams. VšĮ „eMundus“ atstovės Edita Rudminaitė ir Neringa Kelpšaitė pristatė jaunuolių įtraukimo ugdymuisi kultūros paveldo bei streso valdymo temomis, naudojant skaitmeninio mokymosi ir žaidybinimo priemones. Irmina Girnienė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos regiono bibliotekų strateginės plėtros skyriaus vyr. metodininkė, papasakojo apie bibliotekoje per 5 metus nuveiktus darbus prieinamumo tema, pasidalino įstaigos ateities planais ir idėjomis, kurias norėtų įgyvendinti ateityje.

Patyriminėje konferencijos dalyje „Points of You“ Giedrė Norkūnė pakvietė dalyvius pažaisti Sąmoningumo žaidimą ir įvertinti, ar dažnai atliepiame savo poreikius, lūkesčius bei kaip galime panaudoti turimus resursus norimam pokyčiui kurti.

Atsisveikinant dalyviai dalijosi lūkesčiu, kad tokie informatyvūs ir tuo pat metu šilti renginiai vyktų dažniau.

Konferencija organizuota įgyvendinant projektą “Digital competencies and tools for enhanced VET on Tourism and Accessibility”/ “Turizmo paslaugų prieinamumo gerinimas - skaitmeninės kompetencijos ir įrankiai profesiniam mokymui ” Nr. 2021-1-LT01-KA220-VET-000032925 pagal „Erasmus+“ KA2 Strateginės partnerystės programą.